DomovDomov  CalendarCalendar  FAQFAQ  HľadaťHľadať  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

Share | 
 

 Info o rasách

Goto down 
AutorSpráva
Mike
Admin
Admin


Počet príspevkov : 4
Join date : 20.06.2010
Age : 26
Bydlisko : Koniec sveta

OdoslaťPredmet: Info o rasách   Ne jún 20, 2010 4:46 pm

Vo svete Tamrielu sa nachádza 10 základných rás.
Sú to:
Imperial
Breton
Nord
Redguard
Orc
Khajiit
Argonian
Wood Elf (Bosmer)
Dark Elf (Dunmer)
High Elf (Altmer)


Imperiál:
Imperiálovia sú vzdelaní a výreční obyvatelia narodení v civilizovanej a kozmopolitnej provincii Cyrodiil. Sú tiež známi disciplínou a výcvikom ich domobrany. Po fyzickej stránke sú menej impozantní ako ostatné rasy, ale presadili sa svojím nekompromisným prístupom k diplomacii a obchodu. Toto, spolu s obdivuhodnou výkonnosťou ich pechoty, im umožnilo si podrobiť všetky ostatné rasy a národy. Tak vznikol symbol mieru a prosperity, ktorým je Impérium.
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Čepele, Tupé zbrane, Pästný súboj, Ťažké brnenie, Obchodovanie, Výrečnosť
Vrodené schopnosti (použiteľné raz denne): Hviezda Západu (absorbujete kus nepriateľovej výdrže), Hlas Imperátora (zvýši obľúbenosť u určitej osoby)


Bretón:
Citliví a excentrickí, inteligentní a impulzívni, Bretoni cítia vrodené, inštinktívne puto zo živelnými silami mágie a nadprirodzena. Veľa mocných mágov pochádza z ich rodného High Rocku. Okrem ich majstrovstva v kúzlení a alchýmii sa môže každý Bretón pochváliť vysokou odolnosťou voči deštruktívnym, myseľ ovládajúcim magickým energiám.
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Alchýmia, Premena, Vyvolávanie, Ilúzia, Mystika, Obnova
Vrodené schopnosti: Viac magickej energie, Dračia Koža (raz za deň vytvorí 60 sekundový magický štít, ktorý užívateľa chráni pred zranením), Odolnosť na mágiu


Nord:
Obyvatelia Skyrimu sú vysokí, plavovlasí ľudia, agresívni a neohrození vo vojne, horliví a podnikaví v obchode a prieskume. Vďaka ich námorníckym schopnostiam ich môžete nájsť v prístavoch a osadách, všade okolo pobrežia a riek celého Tamrielu. Silní, vytrvalí a neústupní, známi pre svoju prirodzenú odolnosť voči mrazu a to aj magickému. Násilie je prirodzenou stránkou Nordských kultúr. Nordi všetkých povolaní vedia zachádzať s veľkou škálou rôznych zbraní a zbrojí a radostne sa púšťajú do boja za doprovodu ohromnej zúrivosti, ktorá šokuje a desí ich nepriateľov.
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Kovanie, Čepele, Blokovanie, Tupé zbrane, Ťažké brnenie, Obnova
Vrodené schopnosti: Nordský mráz (raz za deň mrazivé kúzlo), Woad (raz za deň vytvorí 60 sekundový magický štít, ktorý užívateľa chráni pred zranením), Odolnosť voči chladu


Redguard:
Od prírody najnadanejší bojovníci v Tamrieli, tmavší, kučeraví Redguardi z Hammerfellu boli zrodení pre boj. Ich hrdosť a dravá nezávislosť ducha z nich činí skôr prieskumníkov či bitkárov alebo potulných hrdinov a dobrodruhov, než vojakov z povolania. Okrem ich tradície v používaní najrôznejších zbraní a zbrojí sú Redguardi obdarovaní veľkou fyzickou odolnosťou a rýchlosťou nôh.
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Atletika, Čepele, Tupé zbrane, Ľahké brněnie, Ťažké brnenie, Obchodovanie
Vrodené schopnosti: Adrenalín (raz za deň na 60 sekund posilní obratnosť, výdrž, rýchlosť, silu a zdravie), Odolnost na jedy, Odolnost na nemoce


Ork:
Tento barbarský národ žijúci v horách Wrothgarian a Dragantail je známy hlavne svojou neotrasiteľnou odvahou v boji a ich schopnosti prežiť aj v tých najnehostinnejších podmienkach. V minulosti boli Orkovia nenávidenou a obávanou rasou medzi ostatnými rasami Tamrielu, ale postupne sa im podarilo získať si v Impériu rešpekt, hlavne vďaka ich nepostrádateľnej službe v Imperiálnej Légii. Orkskí kováči sú cenení výrobcovia brnení a ich bojovníci v ťažkej zbroji patria medzi najlepšie jednotky bojujúce v prvej linii. Väčšina obyvateľstva stále považuje Orkskú spoločnosť za krutú a tvrdú, ale je veľa vecí, čo sa na nej dá obdivovať. Mimo iné to je ich úplná oddanosť kmeňu, takmer neexistujúce triedne rozdiely a vzájomný rešpekt medzi pohlaviami.
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Kovanie, Blokovanie, Tupé zbrane, Pästný súboj, Ťažké brnenie
Vrodené schopnosti: Berserker (raz za deň posilní výdrž, zdravie, silu a zníži obratnosť), Odolnosť voči mágii


Khajiit:
Khajiitovia pochádzajú z provincie Elsweyr a ich vzhľad sa môže veľmi líšiť, od skoro elfieho, cez "jaguárí ľud" až po veľké "Senche" Tigre. V Cyrodiile je najčastejšie videná rasa "suthay-raht", inteligentní, rýchli a obratní. Khajiti bez ohľadu na svoj pôvod majú veľkú slabosť pre sladkosti, predovšetkým pre drogu zvanú Skooma. Mnoho Khajiitov opovrhuje zbraňami a preferujú svoje vlastné drápy. Všetci majú predpoklady stať sa výbornými zlodejmi, vďaka svojej obratnosti a neprekonateľným akrobatickým schopnostiam. Z mnohých Khajiitov sú aj bojovníci ale to nie je až tak obvyklé medzi "suthay-raht".
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Akrobacia, Atletika, Čepele, Pästný súboj, Ľahké brnenie, Otváránie zámkov, Plíženie
Vrodené schopnosti: Oko strachu (raz za deň Khajiiti môžu vystrašiť určitú osobu), Oko noci (raz za deň môže užívateľ vidieť v tme po určitý čas)


Argonián:
Málo známi a málo pochopení sú jašterí obyvatelia Black Marsh. Roky bránenia hraníc spravili z Argoniánov expertov, čo sa týka partyzánskych vojen a ich prirodzené schopnosti im umožňujú žiť rovnako dobre na súši aj pod vodou. Sú zvyknutí žiť v temných bažinách svojej vlasti a vytvorili si prirodzenú odolnosť voči mnohým chorobám a jedom, ktoré už skolili nejedného samozvaného dobrodruha, ktorý sa do Black Marsh vydal. Ich tvár, na prvý pohľad bez emócií, však skrýva kľudnú inteligenciu a mnohí z ich druhu sú majstri v magických umeniach. Ostatní sa spoliehajú na plíženie alebo chladnú oceľ aby prežili, pričom ich obratnosť ich predurčuje k obom. Celkovo sú to rezervovaní ľudia, ktorých rešpekt si musíte zaslúžiť, ale sú veľmi loajálni a s radosťou položia život za toho, kto si získal ich priateľstvo.
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Alchýmia, Atletika, Čepele, Pästný súboj, Ilúzia, Mystika, Otváranie zámkov
Vrodené schopnosti: Odolnosť na choroby, Imunita na jedy, Dýchanie pod vodou (permanentné)


Wood Elf (Bosmer):
Wood Elfovia sú rozmanité necivilizované kmene obývajúce lesy západného Valenwoodu. V Impériu sú hromadne označovaní ako Wood Elfovia, ale oni sami sa označujú ako Bosmeri, čo znamená Ľudia Miazgy. Miazga, kvôli divokej náture a mladistvej energii Wood Elfov na rozdiel od svojich ponurých a neradostne žijúcich príbuzných. Bosmeri odmietli upjaté a formálne tradície svojich predkov a radšej svoje životy zasvätili prírode a jej divokej kráse a jej stvoreniam. Títo vidiecki príbuzní Dunmerov a Altmerov sú mrštní, obratní, bystrí a veľmi dôvtipní a vďaka svojej od prírody danej zvedavosti a obratnosti sú najčastejšie videní ako prieskumníci, agenti alebo zlodeji. Zo všetkého najviac sú však Bosmeri preslávení svojim umením lukostreľby. V Tamrieli nenájdete lepšieho lučišníka.
Vynikajú hlavne v schopnostiach: Akrobacia, Alchýmia, Premena, Ľahké brnenie, Streľba, Plíženie
Vrodené schopnosti: Jazyk zvierat (raz za deň môžu určitú dobu ovládať nejaké menšie zviera), Odolnosť na choroby


Dark Elf (Dunmer):
Dark Elfovia sú elfí národ tmavej pleti obývajúci východnú časť Impéria, konkrétne provinciu Morrowind. "Dark" je chápané ako "Tmavej pleti", "Beznádejný" a "Poznamenaný osudom". Dark Elfovia toto pomenovanie berú s veľkým entuziazmom. V Impériu je názov "Dark Elf" bežne používaný, ale v ich rodnom Morrowinde a medzi svojimi Elfskými "bratmi" sú známi ako Dumneri. Červenookí Dark Elfovia v sebe kombinujú vysokú inteligenciu spolu so silou a obratnosťou, čo z nich robí mocných mágov a bojovníkov. Na bojisku sú vážení pre svoje vyvážené spojenie šermiarov, strelcov a bojových mágov. Povahou sú krutí, ľahostajní a rezervovaní a neveria a opovrhujú ostatnými národmi.
Vynikajú hlavne v týchto schopnostiach: Atletika, Čepele, Tupé zbrane, Deštrukcia, Ľahké brnenie, Streľba, Mystika
Vrodené schopnosti: Starobylý strážca (Raz za deň môžu vyvolať ducha ich predkov, ktorý im pomáha v boji), Odolnosť voči ohňu


High Elf (Altmer):
V obecnej reči nadutí, vysokí ľudia so zlatou kožou, ktorí obývajú ostrov Summerset. Sú nazývaní High Elfami, ale oni sami sa nazývajú Altmermi, čo znamená Kultivovaní ľudia. V Impériu je "High" často chápané ako "povýšenecký", "hrdý" alebo "snobský". High Elfovia sa sebavedomo považujú za najkultivovanejší národ Tamrielu. Obecná reč Tamrielu (Imperiálna) má základy v Altmerskej reči a rukopisoch, a väčšina Imperiálneho umenia, remesla a vedy je odvodena z tradíc High Elfov. Napriek tomu je ich arogantná sebaistota o svojej nadradenosti ťažko znesiteľná ostatnými národmi. Obratní, inteligentní, so silnou vôľou sú High Elfovia nadaní v magických umeniach a chvália sa, že ich delikátna fyzická nátura ich činí omnoho odolnejších oproti chorobám, ako "nižšie rasy".
Vynikajú hlavne v týchto schopnostiach: Alchýmia, Premena, Vyvolávanie, Deštrukcia, Ilúzia, Mystika
Vrodené schopnosti: Nižšia odolnosť voči ohňu, mrazu a elektrine, Odolnosť na choroby, Posilnená magická energia
Návrat hore Goto down
 
Info o rasách
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
The Elder Scrolls :: Pred-herné záležitosti :: Informácie-
Prejdi na: